Oktober 2014

Arrangementets navn Tid Kategori
Diamant ensemblet & Aaarhus Jazz Orchestra

Diamant ensemblet & Aaarhus Jazz Orchestra

Rytmisk Sal

22. Okt ‘14

Onsdag, 19:30

Rytmisk

Koncert, Gratis

Guitaraften

Guitaraften

Kammermusiksalen

22. Okt ‘14

Onsdag, 19:30

Klassisk & Opera

Klassisk koncert, Gratis

Gitte Hænning

Gitte Hænning

Lille Sal

22. Okt ‘14

Onsdag, 20:00

Rytmisk

Rock, Pop

Askepot

Askepot

Store Sal

23. Okt ‘14

Torsdag, 19:30

Dans

Dans

Beethoven og Cherubini

Beethoven og Cherubini

Symfonisk Sal

23. Okt ‘14

Torsdag, 19:30

Klassisk & Opera

Klassisk koncert

Bigband - koncert

Bigband - koncert

Lille Sal

23. Okt ‘14

Torsdag, 20:00

Rytmisk

Koncert, Gratis

Lovesong

Lovesong

Rytmisk Sal

23. Okt ‘14

Torsdag, 20:00

Teater & musical

8000 Comedy

8000 Comedy

Caféen

24. Okt ‘14

Fredag, 16:00

Standup/Comedy

Gratis

Små katastrofer - Paolo Nani

Små katastrofer - Paolo Nani

Lille Sal

24. Okt ‘14

Fredag, 18:00

Teater & musical

Teater

Celloaften

Celloaften

Kammermusiksalen

24. Okt ‘14

Fredag, 19:30

Klassisk & Opera

Klassisk koncert, Gratis

Debutkoncert - Lise Bech Bendix, sopran

Debutkoncert - Lise Bech Bendix, sopran

Symfonisk Sal

24. Okt ‘14

Fredag, 19:30

Klassisk & Opera

Koncert, Gratis

I love Musicals

I love Musicals

Store Sal

24. Okt ‘14

Fredag, 20:00

Shows

Musical

Thomas Warberg

Thomas Warberg

Rytmisk Sal

24. Okt ‘14

Fredag, 20:00

Standup/Comedy

Standup/Comedy

Torben Chris, Daniel Lill og Jacob Taarnhøj

Torben Chris, Daniel Lill og Jacob Taarnhøj

Filursalen

24. Okt ‘14

Fredag, 21:00

Ukendt

Standup/Comedy

Syng i Den Blå

Syng i Den Blå

Foyer Syd

25. Okt ‘14

Lørdag, 11:00

Rytmisk

Familie/børn, Gratis

Små katastrofer - Paolo Nani

Små katastrofer - Paolo Nani

Lille Sal

25. Okt ‘14

Lørdag, 15:00

Teater & musical

Teater

Thomas Warberg

Thomas Warberg

Rytmisk Sal

25. Okt ‘14

Lørdag, 17:00

Standup/Comedy

Standup/Comedy

Fuckr med dn hjrne LIVE med Jan Hellesøe

Fuckr med dn hjrne LIVE med Jan Hellesøe

Lille Sal

25. Okt ‘14

Lørdag, 20:00

Shows

Show

Thomas Warberg

Thomas Warberg

Rytmisk Sal

25. Okt ‘14

Lørdag, 20:00

Standup/Comedy

Standup/Comedy

Torben Chris, Daniel Lill og Jacob Taarnhøj

Torben Chris, Daniel Lill og Jacob Taarnhøj

Filursalen

25. Okt ‘14

Lørdag, 21:00

Ukendt

Standup/Comedy

Classical Mornings

Classical Mornings

johan r.

26. Okt ‘14

Søndag, 10:00

Klassisk & Opera

Klassisk

Curtis Stigers

Curtis Stigers

Rytmisk Sal

26. Okt ‘14

Søndag, 20:00

Rytmisk

Pop, Jazz, Koncert

Sangsoiré

Sangsoiré

Kammermusiksalen

28. Okt ‘14

Tirsdag, 19:30

Klassisk & Opera

Klassisk koncert, Gratis

Slagtøjskoncert

Slagtøjskoncert

Rytmisk Sal

29. Okt ‘14

Onsdag, 20:00

Rytmisk

Koncert, Gratis

Touché og Sinne Eeg

Touché og Sinne Eeg

Lille Sal

29. Okt ‘14

Onsdag, 20:00

Rytmisk

Jazz

Zetland Live*

Zetland Live*

Store Sal

29. Okt ‘14

Onsdag, 20:00

Diverse

Show, Litteratur

Orgelsalon

Orgelsalon

Lok 222

30. Okt ‘14

Torsdag, 17:00

Klassisk & Opera

Toccata for orgel og Sibelius’ Parsifal

Toccata for orgel og Sibelius’ Parsifal

Symfonisk Sal

30. Okt ‘14

Torsdag, 19:30

Klassisk & Opera

Klassisk koncert

Povl Dissing - 25 minutter endnu

Povl Dissing - 25 minutter endnu

Rytmisk Sal

30. Okt ‘14

Torsdag, 20:00

Rytmisk

Orgelsalon

Orgelsalon

Lok 222

30. Okt ‘14

Torsdag, 22:00

Klassisk & Opera

Orgelsalon

Orgelsalon

Lok 222

31. Okt ‘14

Fredag, 17:45

Klassisk & Opera

Diem Elektro: Workshop koncert

Diem Elektro: Workshop koncert

Kammermusiksalen

31. Okt ‘14

Fredag, 19:00

Rytmisk

Koncert, Gratis

Besøg fra Hamburg

Besøg fra Hamburg

Symfonisk Sal

31. Okt ‘14

Fredag, 19:30

Ukendt

RMB Turnéshow 2014

RMB Turnéshow 2014

Rytmisk Sal

31. Okt ‘14

Fredag, 20:00

Rytmisk

Rock, Pop

Simon Talbot, Thomas Hartmann og Jes Busk

Simon Talbot, Thomas Hartmann og Jes Busk

Filursalen

31. Okt ‘14

Fredag, 21:00

Ukendt

Show, Standup/Comedy

Filtrer efter datoer
Filtrer efter genrer
Filtrer efter sal